• Aktualności

  • Aktualności

          • Finalista VII Wojewódzkiego Konkursu z Biologii
            • Finalista VII Wojewódzkiego Konkursu z Biologii

              Miło nam poinformować, że Józef Kapuściński, uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii uczestniczył w etapie wojewódzkim

              VII Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2025/2026 i uzyskał tytuł FINALISTY.

                        Józef jest pilnym, sumiennym i pracowitym uczniem. Interesuje się naukami ścisłymi, głównie biologią, szczególnie genetyką oraz fizyką, chemią i matematyką. Poza nauką rozwija swoje pasje i zainteresowania, między innymi żeglarstwo i grę w szachy, ponadto uwielbia czytać książki i śledzić nowe odkrycia w otaczającym go świecie.

                        Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej nauce.

          • Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii – zakończenie projektu
            • Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii – zakończenie projektu

              Uczniowie klasy 2 zakończyli realizację projektu „Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii”. Ostatnie zadanie poświęcone było tradycji Afternoon Tea – popularnemu brytyjskiemu zwyczajowi popołudniowego spotkania przy herbacie. Dzieci poznały historię tej tradycji, a także ciekawostki z życia królowej Elżbiety II. Na zakończenie uczniowie mieli okazję wypić pyszną herbatkę niczym podczas prawdziwego angielskiego Afternoon Tea.

          • WKB RUSHH KIELCE
            • WKB RUSHH KIELCE

              W czwartek 21.05.2026r. Pan Minister Sportu Jakub Rutnicki odwiedził klub bokserski WKB RUSHH KIELCE. Miło nam poinformować, że znajdowali się tam przedstawiciele naszej szkoły:  Bruno CendrowiczLeon Wzorek. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.  Minister w swojej przemowie podkreślał, jak ważne jest spełnianie dobrych warunków do trenowania. Jeden z naszych uczniów Bruno został wybrany do pokazu przy Panu Ministrze, razem z  innymi zawodnikami z klubu. Na koniec wizyty minister Jakub Rutnicki podarował uczestnikom spotkania koszulki, a także wypróbował sił na automacie bokserskim.  Leon i Bruno wrócili do domów  w świetnych nastrojach tak samo jak  Minister, który po wizycie postanowił dofinansować orliki w regionie świętokrzyskim.

              Przypominamy, że zajęcia bokserskie w naszej szkole z trenerem Ireneuszem Czapką odbywają się od poniedziałku do piątku  w godzinach od 15:30 do 17:00 (treningi są bezpłatne). Miła atmosfera. Zapraszamy!!!

               

              Bruno Cendrowicz

          • Wycieczka do Zakopanego- dzień 2
            • Wycieczka do Zakopanego- dzień 2

              Drugiego dnia naszej wycieczki udaliśmy się na Wielki Kopieniec oraz do Wodospadu Siklawica. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękne widoki oraz przyrodę Tatr. 

          • Wycieczka do Zakopanego- dzień 1
            • Wycieczka do Zakopanego- dzień 1

              Pierwszego dnia wycieczki do Zakopanego uczniowie aktywnie spędzili czas i poznali atrakcje regionu. Zwiedzili Wielką Krokiew, gdzie mogli zobaczyć słynną skocznię narciarską. Kolejnym punktem wycieczki była Gubałówka, z której podziwiali piękne widoki na Tatry oraz panoramę miasta. Dzień pełen wrażeń zakończył się emocjonującą grą w paintball, podczas której uczniowie świetnie się bawili i rozwijali m.in. umiejętność pracy w grupie.

          • Najpiękniej czyta moja mama i mój tata
            • Najpiękniej czyta moja mama i mój tata

              W naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza pod hasłem „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”. W ramach wydarzenia odwiedzali nas rodzice przedszkolaków, którzy z ogromnym zaangażowaniem czytali dzieciom ulubione bajki i opowiadania. Spotkania te sprawiły dzieciom wiele radości, rozwijały ich zainteresowania czytelnicze oraz pokazały, jak ważne jest wspólne czytanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas, ciepłą atmosferę i wspólnie spędzone chwile z książką.

          • Spotkanie z panią z biblioteki
            • Spotkanie z panią z biblioteki

              14 maja, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przedszkolaki i dzieci z zerówki odwiedziła  pani Paulina Kaleta, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki w Masłowie. Wystąpiła w roli klauna i przygotowała mnóstwo niespodzianek. Na początku przeczytała książkę ,,Moko- najśmieszniejszy klaun na świecie". Historia  bohatera bardzo wzruszyła dzieci. Potem uczyły się sztuki cyrkowej- kręciły talerzykiem na kiju, robiły pętle szarfą, rzucały do ruchomego celu i przechodziły przez tunel.  Na koniec wykonały pracę plastyczną ,,Klaun". Dzieci w prezencie otrzymały  zakładki do książek i słodkie upominki. Wszyscy świetnie się bawili. 

              Dziękujemy pani Paulinie za wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

          • Sukces Julii
            • Sukces Julii

              Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII, Julia Pedrycz zajęła pierwsze miejsce w tańcu na szarfie oraz trzecie miejsce w tańcu na kole podczas IV Międzynarodowego Turnieju Tańca i Akrobatyki "Lot Młodych Smoków", który odbywał się w dniach 8-10 maja 2026 roku w hali sportowej w Łapczycy. Taniec w powietrzu jest pasją Julki, a duży wkład jej pracy skutkuje zwycięstwami. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.