• Strona główna

      • 24 czerwca odbyło się pożegnanie uczniów klasy VIII. Uroczystość rozpoczęła się podniosłym przekazaniem sztandaru uczniom klasy VII oraz ślubowaniem ósmoklasistów.
      • Miło nam poinformować, że nasz uczeń, Oskar Kaczor, zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli Latających na Uwięzi w klasie F2B/M, które odbywały się w Gliwicach i były zorganizowane Aeroklub Polski. Oskar od dawna pasjonuje się modelarstwem, a swoje umiejętności szlifował na zajęciach modelarskich w Szklanym Domu. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw.
      • W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje” dla przedszkolaków i klas 0 -III oraz „ O odpowiedzialność karna nieletnich” dla klas IV-VIII”. Spotkanie poprowadził sierżant Łukasz Kossakowski z I Komisariatu Policji w Kielcach, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem.
      • W dniach 15–16 czerwca uczniowie klas III–V uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Łodzi. Był to czas pełen atrakcji, ciekawych doświadczeń oraz wspólnej zabawy.
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • Facebook szkolny
      • YouTube szkolny
    • Najnowsze

      Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
      • Zakńczenie roku szkolnego 2025/2026
      • Pożegnanie klasy 8
        • Pożegnanie klasy 8

        • 25.06.2026
        • 24 czerwca odbyło się pożegnanie uczniów klasy VIII. Uroczystość rozpoczęła się podniosłym przekazaniem sztandaru uczniom klasy VII oraz ślubowaniem ósmoklasistów.

          Do zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli słowa skierowali zaproszony gość – pan Tomasz Lato, wójt gminy Masłów, oraz pani dyrektor Joanna Broniek, życząc absolwentom powodzenia i sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

        • Pożegnanie klasy 8: Czytaj więcej
      • Piknik z okazji rozpoczęcia wakacji w Świętej Katarzynie
      • Kolejny sukces naszego ucznia
        • Kolejny sukces naszego ucznia

        • 22.06.2026
        • Miło nam poinformować, że nasz uczeń, Oskar Kaczor, zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli Latających na  Uwięzi w klasie F2B/M, które odbywały się w Gliwicach i były zorganizowane Aeroklub Polski. Oskar od dawna pasjonuje się modelarstwem, a swoje umiejętności szlifował na zajęciach modelarskich w Szklanym Domu. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw.

        • Kolejny sukces naszego ucznia: Czytaj więcej
      • Zajęcia w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa
        • Zajęcia w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa

        • 18.06.2026
        • W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczne wakacje” dla przedszkolaków i klas 0 -III oraz „ O odpowiedzialność karna nieletnich” dla klas IV-VIII”. Spotkanie poprowadził sierżant Łukasz Kossakowski z I Komisariatu Policji w Kielcach, który podzielił się z uczniami swoją wiedzą i doświadczeniem.

        • Zajęcia w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa: Czytaj więcej
      • Dwudniowa wycieczka do Łodzi klas III–V
        • Dwudniowa wycieczka do Łodzi klas III–V

        • 17.06.2026
        • W dniach 15–16 czerwca uczniowie klas III–V uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Łodzi. Był to czas pełen atrakcji, ciekawych doświadczeń oraz wspólnej zabawy.

          Pierwszego dnia odwiedziliśmy Zoo i Orientarium, gdzie mogliśmy podziwiać wiele egzotycznych zwierząt. Niezwykłe wrażenie zrobiła na wszystkich kąpiel słoni, którą obserwowaliśmy z ogromnym zainteresowaniem.

        • Dwudniowa wycieczka do Łodzi klas III–V: Czytaj więcej
      • Rajd klasy VI
        • Rajd klasy VI

        • 12.06.2026
        • Dziś (12.06.2026r.) klasa 6 wraz z wychowawcą z samego rana wyruszyła na rajd, który rozpoczął się spod naszej szkoły, a zakończył w Świętej Katarzynie, u stóp Łysicy przy źródełku Świętego Franciszka. Choć nie byliśmy pewni czy pogoda „nie spłata nam figla”, ponieważ cały tydzień „lało jak z cebra” to jednak zaskoczyła nas bardzo pozytywnie pięknym słońcem i ciepłą, ale nieupalną temperaturą.

        • Rajd klasy VI: Czytaj więcej
      • Warsztaty cukienicze w klasie I i II
      • Sukces Kacpra
        • Sukces Kacpra

        • 12.06.2026
        • Miło nam poinformować, że Kacper Cedro – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii, znalazł się w gronie laureatów II Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Sekrety Pana N.” – uczeń zajął I miejsce w kategorii prac literackich w kategorii wiekowej klas IV-VI.

        • Sukces Kacpra: Czytaj więcej
      • Sukces ucznia  naszej szkoły w Gminnym Konkursie o Janie Pawle II !
        • Sukces ucznia naszej szkoły w Gminnym Konkursie o Janie Pawle II !

        • 19.06.2026
        • Dnia 09.06.2026 uczeń klasy 7 Jan Wojtusik zajął II miejsce w tegorocznej XVI edycji Międzyszkolnego,Gminnego Konkursu wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

          Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Masłowie.Uczestnik wykazał się dużą wiedzą i znajomością pontyfikatu Jana Pawła II.

        • Sukces ucznia naszej szkoły w Gminnym Konkursie o Janie Pawle II !: Czytaj więcej
      • Wycieczka do Centrum Nauki Leonarda da Vinci
        • Wycieczka do Centrum Nauki Leonarda da Vinci

        • 11.06.2026
        • Dnia 09.06.2026 uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci. W centrum tym, wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Po czasie wytężonej aktywności umysłowej, przyszedł czas na relaks w kąciku zabaw.

        • Wycieczka do Centrum Nauki Leonarda da Vinci: Czytaj więcej
      • Nauka jest jak niezmierne morze(...) Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.
      • Stefan Żeromski
      • Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy.
      • Stefan Żeromski
      • Tamta wieś- to mojej duszy cząstka, do tej chwili...
      • Stefan Żeromski
      • Moje góry, mój staw, moja rzeka, moja matka- i przeczucie... przedpojęcie sztuki.
      • Stefan Żeromski "Dzienniki"
      • Wróciłem do Was..., pola i Wy, lasy zamglone, cicho stojące na granicach pól, nad nurtami rzek...
      • Stefan Żeromski "Dzienniki"
      • W uszach moich trwa szum Twój lesie dzieciństwa i młodości...
      • Stefan Żeromski "Puszcza jodłowa"
      • Każda trudna, duża i ciężka praca mierzy się w mej wyobraźni na wysokość góry radostowej.
      • Stefan Żeromski "Puszcza jodłowa"
      • Bądź pozdrowiona, przenajdroższa ziemio nasza, którą czciliśmy miłością bezdenną... Bądź pozdrowiona teraz i o każdej porze mową naszą tysiącletnią i na wieki wieków świętą!
      • Stefan Żeromski "Wisła"
      • Mój strumyk, moje zarośla, tyle pamiątek na każdym kroku, każdy krzaczek, każdy wybój, każda grudka ziemi mnie tak znajoma, przez czternaście lat deptana.
      • Stefan Żeromski "Dzienniki"
      • Widziałem szkołę wiejską zbudowaną według nowych planów. Były tam sale tak piękne, że każde dziecko biegło do nich z najżywszą uciechą. Były tam zimne i ciepłe kąpiele, kuchnia, jadłodajnia, izba koncertowa i kinematograficzna…
      • Stefan Żeromski "Przedwiośnie"